Ankstyvųjų tėvystės įgūdžių stiprinimo grupės, finansuotos Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis

Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija (PAKA), įgyvendindama projektą „STEP efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės – šeimų psichologiniam atsparumui didinti“, užbaigia trečiąjį projekto veiklų įgyvendinimo etapą, kuris vyko 2019 m. rugsėjo – spalio mėn.

Trečiuoju projekto vykdymo etapu buvo siekiama stiprinti besilaukiančių šeimų (mamų ir jų partnerių/tėčių) pasirengimą šeimai, lavinti efektyvios ir atsakingos tėvystės įgūdžius bei skatinti naudoti abipuse pagarba pagrįstus bendravimo metodus.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Projekto dėka, šiame etape 36 dalyviai, pirmo vaikelio laukiančios mamos ir jų partneriai/tėčiai, galėjo dalyvauti ankstyvųjų tėvystės įgūdžių stiprinimo programos „Pirmieji tėvystės žingsniai“ grupėse nemokant dalyvio ir metodikos mokesčio.

Dėkojame prie šio projekto etapo įgyvendinimo prisidėjusiems PAKA partneriams: ŠĮ Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Garliavos Roko Šliūpo poliklinikai (Kauno r.) bei Riešės šeimos klinikai (Vilniaus r.). Nuoširdžiai dėkojame šių įstaigų vadovams, sudariusiems galimybę dalyviams atvykti į užsiėmimus bei reikšmingai prisidėjusiems prie sąmoningos, atsakingos, pozityvios tėvystės idėjų, metodų sklaidos šviečiant ir ugdant būsimus tėvus.

Dalyvaudami ankstyvųjų tėvystės įgūdžių stiprinimo grupėse būsimi tėvai pagilino žinias apie kūdikio poreikių supratimą; kūdikio ir vaiko psichologinę-socialinę raidą; sąmoningus, atsakingus, ankstyvuosius pozityvaus auklėjimo metodus: savo įsitikinimų ir lūkesčių vaiko auginimo bei auklėjimo atžvilgiu supratimą; savęs, partnerio ir mažylio drąsinimą bei stiprinimą; atidų klausymąsi ir pagarbų kalbėjimą ir kt., o įgytas žinias išbandė praktiškai.

Būsimi tėvai, apie dalyvavimą šiose grupėse teigia (keleto dalyvių atsiliepimai):

  • įgijau bazinių žinių, kokiu būdu/keliu norėčiau su partneriu auklėti mūsų vaiką.
  • Papildomo pasitikėjimo savimi, suvokimo, kad visos poros yra panašiuose išgyvenimuose, žinių drąsinti vienas kitą ir vėliau mažylį.
  • Užsiėmimų metu yra nagrinėjamos kasdieninės situacijos, apie kurias nesusimąstome. Viskam suteikiama daugiau pozityvumo.
  • Besilaukiant vaikelio šie kursai yra puikiai apgalvoti ir knyga yra labai gerai parengta. Plačiau domėtis yra siūlomas rekomenduojamos literatūros sąrašas.
  • Šie užsiėmimai yra skirti susipažinti ne tik su vaiko poreikiais, bet ir su savo poreikiais. Programa yra orientuota į mokymą būti savimi pasitikinčiais tėvais, kurie patirtų mažiau streso kritinėse ar nepažįstamose situacijose.
  • Pozityvios tėvystės sąvoka apima visas pagrindines mintis, aptartas programos metu. Bendravimas su partneriu, konfliktų sprendimas, bendravimas su vaiku, lūkesčiai iš antrosios pusės, drąsinimas.

Daugiau apie Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuotą projektą galite paskaityti čia.

​Projekto vadovė Rūta Lingytė