STEP programos dalyvės atsiliepimas (2016 m.)

"Aš netikėjau ta sėkme, netikėjau kad tai įmanoma. Užsirašydama į grupę buvau labai  įtari ar tai gali ką nors man naudinga duot, ar nebus tik laiko sugaišinimas. Aš pakylėta, man tai davė labai daug.. daugiau nei galėjau tikėtis. Labai džiaugiuosi, kad mano abejonės išsisklaidė.

Džiaugiuosi kiekvienu ketvirtadieniu, kurį praleidau Step grupės aptarimuose. Jaučiausi, kad esu ne viena, kad panašių bėdų yra pas visus. Dėkinga visiems nariams, kurie po pateiktos situacijos pažeria krūva idėjų, būdų kaip reikėtų spręsti problemas, kaip jie iš savo pusės ją vertiną.

Aš nemoku auklėti vaikų, manęs niekas nemokė. Maniau, kad tai mano vaikas kaltas, kad jis „toks“. Aš jį vedžiau pas psichologus, psichiatrus, lankėm dailės terapija. Niekas nepasikeitė. Nenorėjau jo „tokio“. Dabar aš jį stengiuosi priimti „tokį“. Po Step grupės supratau kad aš jį „tokį“ padariau. Nenorėdama, bet padariau. Jis nekaltas dėl to, kad jis „toks“. Kaltas mano auklėjimo būdas. Supratau pagrindinį dalyką: jei nori pakeisti vaiko elgesį, keiskis pati. Gal ir nėra mano vaikas jau taip pasikeitęs, bet dabar aš tikiu aš turiu vilties, kad besilaikant Step metodų galima viską pakeisti. Galima padaryti visus laimingus.

Pozityvumas – dar vienas dalykas kurio man trūko. Mačiau vaiko klaidas, visai neakcentavau tai, kas gerai padaryta. Supratau, kad uždėjau vaikui nevykėlio kaukę. Šiuo metu į tas klaidas taip nereaguoju, bandau įžvelgti teigiamą pusę. Kai kurie dalykai, kurie ankščiau būtų mano įvertinti kaip negeras elgesys, šiuo metu yra kaip normalūs reiškinys (pvz. eina į mokyklą ne takeliu, o per pusnis). Aš jaučiu kaip jis „skleidžiasi“, kaip jis po truputi pradeda išsipasakoti. Pradeda suprasti pats savo jausmus. Aš ėmiau juo pasitikėti. Man pačiai ramiau dėl jo. Supratau kad jis „toks“ yra, dėl to jis ypatingas ir įdomus.

Step grupė atvėrė man akis ir parodė tinkamą kelią į vaikų auklėjimą. Linkiu Step tėvų grupėms augti, kad kuo daugiau tėvų galėtų lankyti šiuos kursus. Norėčiau kad būtumėt kiekvienoj mokykloj ar darželyje, ypač reikia to mūsų pedagogams. Kiekvienai šeimai reikia žinoti, kad yra vilties, kad bėdas galima išspręsti, o svarbiausiai – kaip jas spręsti, o į tą tobulo auklėjimo kelią gali nukreipti Step tėvų grupės.

 

Dviejų vaikų (9 m. berniuko ir 5 m. mergaitės) mama, Kaunas, 2016 m."

 

​Pastaba. Atsiliepimo kalba netaisyta.